...pirms ņem mājdzīvnieku no patversmes
Patversmēs uzturās bezsaimnieku dzīvnieki, kas atrasti klaiņojot, paņemti no dzīvniekam nepiemērotiem dzīvošanas apstākļiem vai kāds tos atvedis, kad vairs nav iespēja par dzīvnieku parūpēties. Dzīvniekiem šī vieta ir kā pagaidu mājvieta. Patversmē dzīvnieki tiek glābti. Adoptējot kādu mājdzīvnieku, arī tu esi palīdzējis to izglābt.
Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini, tāpēc rūpīgi padomā par dzīvnieka paņemšanu, izsver visus par un pret pirms ved dzīvnieku uz savām mājām. Atceries, ka tas nevar būt vien uz emocijām balstīts lēmums. Lēmums paņemt dzīvnieku ir jāsaskaņo ar visiem mājiniekiem – ģimenes locekļiem.
Padomā vai vari atļauties mājdzīvnieku
Finanses!
Paņemot mājās dzīvnieku, ir jārēķinās ar to, ka daļa finanšu aizies priekš dzīvnieka vajadzībām. Ja agrāk tavās mājās nav bijis dzīvnieks, tad vispirms padomā par visu, kas ikdienā tam būtu nepieciešams. Pārtika, spēļmantas, kaķim tualetes smiltis, vetārsta pakalpojumi un citas lietas – tas viss kļūs par ikdienas izdevumiem.
Laiks!
Padomā arī, vai dzīvnieku vari atļauties laika ziņā. Vai tavā ikdienas grafikā sanāk iekļaut pastaigas ar suni? Vai starp visiem darbiem, būs laiks, ko veltīt dzīvniekam - rotaļām, spēlēm, apmācībām?
• Lielākoties tas būs jau pieaudzis dzīvnieks, ar izveidojušos raksturu,
• Patversmē var iegūt suni, kas jau zina uzvedības noteikumus,
• Visai bieži patversmē atrodas šķirnes dzīvnieki, kas pie audzētājiem izmaksātu ļoti dārgi,
• Adoptējot ir iespēja palīdzēt patversmei un atbrīvot vietu citam dzīvniekam, kam nepieciešama palīdzība.
Vispirms iepazīsti dzīvnieku!
Bieži vien dzīvnieku izvēlē spēlē tieši tā vizuālais izskats, bet nedrīkst aizmirst, ka tieši dzīvnieka raksturam ir liela nozīme, lai jūs spētu sadzīvot kopā un pielāgoties viens otram. Patversmes darbinieki noteikti ir novērojuši tava noskatītā mājdzīvnieka raksturu un paradumus, tāpēc nekautrējies jautāt par to. Tas ir svarīgi, lai saprastu, vai šis dzīvnieks spēs pielāgoties tavai ikdienai.
Svarīgi ir arī pie patvermes darbinieka noskaidrot šī dzīvnieka veselības stāvokli. Bieži vien patversmes dzīvniekiem ir kādas veselības problēmas, ar ko topošajiem saimniekiem ir jārēķinās. Ir jānoskaidro, kāda ārstēšana būs nepieciešama arī turpmāk, to nedrīkst ignorēt.Nesteidzies ar dzīvnieka vešanu uz mājām. Apciemo šo dzīvnieku vairākas reizes patversmē. Ja vēlies suni un esi sev jau noskatījis kādu, tad regulāri vari sarunāt patversmē pastaigas tieši ar konkrēto suni. Iepazīsti viņu, un ļauj viņam pierast pie tevis.
Jāņem vērā tas, ka patversmes darbiniekiem ir tiesības atteikt dzīvnieka adoptāciju. Ikviens ir ieinteresēts, lai dzīvnieks nonāk sev piemērotā vidē. Iespējams tavs ikdienas ritms, paradumi un dzīvesveids nav piemērots Tavam noskatītajam mājdzīvniekam. Par to nevajadzētu apvainoties vai dusmoties. Ja ir iespēja, tad vari turpināt šo dzīvnieku apciemot patversmē.
Kad esi gatavs mājdzīvnieku vest pie sevis
Visu nepieciešamo sagatavo laicīgi. Iegādājies nepieciešamās lietas savam jaunajam mājdzīvniekam. Ja tas ir suns, tev noteikti vajadzēs kakla siksniņu, pavadu, ēdamtrauku, guļvietu, spēļu mantas. Pirms iegādājies nepieciešamās lietas, ņem vērā, kur dzīvos mājdzīvnieks – iekštelpās vai ārtelpās. Tad parūpējies, lai dzīvniekam būtu guļvieta un jau iepriekš nosauktās lietas.
Pirms kaķa paņemšanas iegādājies pārnēsājamu konteineri, guļvietu, kādu spēļmantu, nagu asināmo, kaķa tualetes komplektu (kaste, smiltis, lāpstiņa), barību un citas nepieciešamības.
Sagatavojies dzīvnieka pārvešanai
Pirms dodies uz dzīvnieku patversmi pakaļ savam mīlulim, padomā, kā dzīvnieku nogādāsi mājās. Labākais variants ir dzīvnieku vest privātajā automašīnā. Turklāt, labi būtu, ja kāds brauc līdzi, kas pa ceļam var dzīvnieku pieskatīt, lai šoferis var koncentrēties ceļam.
Kaķi pārvest būs viegli arī sabiedriskajā transportā, ieliekot to pārnēsājamā konteinerī. Toties suns var baidīties un atteikties iekāpt sabiedriskajā transportā. Turklāt, ņem vērā, ka sunim šādā gadījumā obligāti ir jāliek uzpurnis, toties patversmes suņi pie tā nav pieradināti.
Pēc dzīvnieka ieteicams doties pirms brīvdienām, lai vari tam palīdzēt iedzīvoties mājās un pirmās dienas pavadīt kopā.
Kaķiem parasti ir grūtāk pierast pie jaunas dzīvesvietas. Nebrīnies, ka pirmās dienas viņš vēlēsies pavadīt kādā tumšākā stūrī. Neko nevajag uzspiest, kaķis lēnām iedzīvosies.
Kāpēc par patversmes dzīvniekiem ir jāmaksā?
Ņemot dzīvnieku uz mājām, par to patversmē ir jāsamaksā, ko var uzskatīt arī par ziedojumu. Katrs patversmē esošais dzīvnieks būs sterilizēts, vakcinēts, attārpots un atblusots. Ar savu ziedojumu, adoptētājs sedz daļu no šīm minimālā standarta prasībām, kas ir jau nodrošinātas. Ziedojuma summa var atšķirties atkarībā no veterinārmedicīnisko pakalpojumu veikšanas konkrētajam dzīvniekam, kā arī no tā šķirnes un vecuma.
Lai noskaidrotu konkrētas summas, sazinies ar tuvāko patversmi. Dažās patversmēs ir noteikta konkrēta samaksa par dzīvnieku, taču citur tas ir brīvi izvēlēts ziedojums.
Komentāri
Ierakstīt komentāru